به نام خدا

صنعت آبزی پروری جهانی از دودهه گذشته تا کنون رشد قابل توجهی داشته وبا توجه به گسترش جمعیت در تامین پروئتین مورد نیازجامعه نقش مهمی را ایفاد می کند. ایران نیز از این امر مستثنی نبوده و از جمله کشورهایی است که طی دهه گذشته بیشترین میزان رشد آبزی پروری را در جهان داشته است.

در آبزی پروری نیز همانند پرورش سایر جانداران، تغذیه یکی از ارکان اصلی موفقیت در تولید محسوب می شود. شناخت احتیاجات غذایی گونه های مختلف آبزیان می تواند نقش مهمی در افزایش تولید داشته باشد. در حال حاضر صنعت جهاتی غذاهای آبزیان پرورشی توسعه و تکامل زیادی یافته و به سمت تولید خوراک های تخصصی و متنوع، متناسب با نیازهای تغذیه ای گونه های مختلف آبزیان پیش رفته است. با توجه به اهمیت زیاد غذای وغذا دهی در آبزی پروری واختصاص بخش قابل توجهی از هزینه های جاری پرورش به تامین غذا، تدوین استراتژی غذا دهی در مزارع از جایگاه ویژه ای در مدیریت پرورش برخوردار است.

اصلی ترین مشکل در آبزی پروری ، تولید غذا با کیفیت مناسب می باشد. از انجا که غذا در آبزی پروری بالاترین و بیشترین سهم هزینه را به خود اختصاص می دهد، بنابراین یافتن راه کارهایی جهت تامین غذای مناسب می تواند نقش مهمی در کاهش هزینه ها داشته باشد.غذای زنده یکی از رایج ترین غذاهای آبزیان به ویژه آبزیان محسوب می شود. از طرفی صید این موجودات از مخازن طبیعی نیز دارای معایب زیادی بوده و ممکن است به همراه این آبزیان  عوامل بیماری زا  نیز به محیط های پرورشی منتقل و ایجاد بیماری کنند. در این خصوص در سالهای اخیر تلاش های زیادی شده تا از غذاهای کنسانتره به عنوان جایگزینی برای غذای زنده استفاده شود که نتیجه حاصله  نشان از عدم موفقیت کامل به ویژه در پرورش لارو ماهیان دارد. استفاده از غذا ی زنده با توجه به اهمیت آن به ویژه برای گونه های پرورشی تحت شرایط اسارت و پرورش لارو ماهیان دریایی بسیار مناسب است. از جمله مهمترین مزایای استفاده از غذای زنده می توان به هضم و جذب آسانتر و بهتر، کمک به هضم وجذب بیشتر غذاهای کنسانتره، تامین میکروالمنت های مورد نیاز آبزیان از جمله اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب ضروری و بسیاری از فاکتورهای اصلی تغذیه ای دیگر، افزایش مقاومت ماهی در مقابل عوامل بیماریزا واسترس های محیطی، افزایش ضریب بازماندگی ، کمک به رشد کافی گنادهای جنسی، قابلیت تولید مثل بیشتر و افزایش فکند یتی تخم با در صد تخم گشایی بیشتر، بهبود کیفیت، طعم و رنگ گوشت اشاره کرد که خود نشان از اهمیت غذای زنده در آبزی پروری دارد.

از مهمترین و رایج ترین غذاهای زنده مورد استفاده در آبزی پروری می توان به انواع میکروجلبک ها، مخمرها، انواع پاروپایان، آرتمیا و روتیفر اشاره کرد. امروزه استفاده از برخی کرمها از قبیل  انواع کرم های کم تار و پرتار و لارو برخی حشرات مثل برخی انواع سوسک ها  با توجه به ارزش غذایی و نیازهای انواع آبزیان به میزان پروتیین وچربی مورد توجه قرار گرفته است.

اهمیت استفاده از غذای زنده به لحاظ حفظ ارزش غذایی تا زمان مصرف، دارا بودن انواع انزیمهای گوارشی و کاربردهای ارزشمند دیگر تغذیه ای و درمانی بر کسی پوشیده نیست. در سنوات گذشته آرتمیا عمده غذای زنده مصرفی کشور را به خود اختصاص می داد که عمدتا به صورت سیست خشک از برندهای مختلف خارجی وارد و در مزارع مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه با گسترش تحقیقات در این زمینه، غذای زنده از کاربردها و تنوع بالایی برخوردار بوده و هر روزه گونه های جدیدی مورد پژوهش و بررسی قرارگرفته و به این بازار معرفی می شوند. همچنین در سالهای اخیر با اتخاذ سیاست های حمایتی در زمینه تولید غذای زنده در داخل پیشرفتهای زیادی نموده  و برندهای معتبری در این زمینه در کشور مشغول به تولید انواع غذای زنده و عرضه به شکلهای مختلف و بست بندی های متنوع می باشند. لذا برگزاری همایش ملی تغذیه ماهی با غذای زنده  فرصتی است  تا با گرد هم آوردن دست اندرکاران و فعالان بخش شیلات کشور اعم از محققین، دانشجویان و دانشگاهیان، بخشهای دولتی و خصوصی، اتحادیه ها و تولیدکنندگان، ضمن فراهم آوردن زمینه انتقال آخرین پژوهش ها و دستاوردهای حاصله و معرفی آخرین محصولات با کیفیت و برندهای معتبر داخلی فعال در این زمینه، با ایجاد ارتباط موثر بین آبزی پروران، پژوهشگران و دستگاه های اجرایی، زمینه توسعه و شکوفایی هرچه بیشتر این بخش را فراهم آورد. همچنین این همایش علاوه بر دستیابی به آخرین  تکنولوژی تولید انواع غذای زنده و انتقال آن به بخش های ذیربط می تواند زمینه اشتغال در این صنعت را نیز افزایش دهد.

با آرزوی توفیق برای همه عزیزان

ستاد همایش ملی تغذیه آبزیان با غذای زنده